за нас

Компанијата воведе водечките светски автоматско производство на кастинг и истиснување акрилик линија и британскиот "Британскиот Pilkington стакло" стакло мувла. Kingsign има историја од 15 години во областа на акрилни, и е врз основа на производство на high-end кастинг одбор и опремен со напредни Тајван производна линија. Се усвојува мономер МЛД обезбедени од страна на меѓународно реномирани компании и се полимеризирани со процесот на висока температура кастинг. Со добар углед, тој ужива висок углед во индустријата. Компанијата се извршуваат иновации и постојано подобрување.

Во 2016 година, Kingsign Акрилик воведе четири увезени производствени линии истиснување одбор high-end (два напредни италијански производство линии и два увоз производствени линии Toshiba), и независно развиени и произведени домашните high-end истиснување таблички. Производството на истиснување плочи донесува ПММА пелети се предвидени од страна на меѓународно реномирани компании. На производи се врз основа на побарувачката на пазарот на високо-квалитетни акрилик светлина водич плочи на локално и во странство. Со добар углед и во близина на систем на услуги на пазарот на маркетинг, компанијата исто така ужива висок углед во областа на акрилни светлина водич таблички. Нашите производи имаат добар пазар и високо ниво на бренд репутација, и се фаворизирани од страна на клиентите на локално и во странство, и се извезуваат во Европа, Америка, Југоисточна Азија и во други делови на светот. Врз основа на стабилен квалитет и високи перформанси, Kingsign акрилни лист ужива добар пазар за многу години.

Kingsign Акрилни е професионална компанија специјализирана за производство и продажба на акрилни плочи, цевки и стапови. Фабриката беше преместен од Шангај Anting индустриски парк на Jiangsu покраината. Фабриката зафаќа површина од 60.000 квадратни метри и има годишен производствен капацитет од 20.000 тони. Имаме воспоставено компании во Хонг Конг, Шангај, и САД, и Шангај има канцеларии задолжен за глобалната продажба и маркетинг;

Како и секогаш, Kingsign акрилик ќе продолжи да дејствува до бизнис принципи на компанијата "квалитетот е на прво, клиентите се најгорната", и ние сме посветени да соработуваат искрено, производство прецизно, да се подобри и постојано пожарот нови патеки постојано.


WhatsApp Online Chat !